Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Bottnaryds Idrottsförening
Est. 1929
Friidrott

PM, tidsprogram och startlistor
2020-06-25 07:57

PM Bottnarydskastet

 

Tidsprogram

Lördag 27/6

1300 Kula Män & Kvinnor

 

1430 Diskus Kvinnor

 

1600 Diskus Män

 

Söndag 28/6

 

1230 Spjut Kvinnor

 

1330 Slägga Män

 

1500 Spjut Män

 

1630 Slägga Kvinnor


Män Kula - 7,26 kg
Namn Klubb SB PB
Wictor Petersson -98 Malmö AI 20,94 20,94
Viktor Gardenkrans -95 Athletic 24 Seven SK 19,18 19,18
John Kelly -96 IRL 18,43 18,50
Arvid Mägi-Theorin -01 IF Kville 16,51 16,51
Sebastian Löschner -00 Spårvägens FK   16,04 5
Män Diskus 2,0 kg Grupp A
Namn Klubb SB PB
Daniel Ståhl -92 Spårvägens FK 70,25 71,86
Simon Pettersson -94 Hässelby SK 67,10 67,10
Svenn Martin Skagestad -95 Norna-Salhus IK, NOR 63,35 65,20
Axel Härstedt -87 Malmö AI 60,49 66,03
Jacob Gardenkrans -97 Athletic 24 Seven SK 59,92 63,63
Gustav Liberg -95 Ullevi FK 59,58 59,58
Theodor Walther -94 Ullevi FK 52,59 52,59
Sebastian Löschner -00 Spårvägens FK   47,79 8
Män Slägga - 7,26 kg
Namn Klubb SB PB
Oscar Vestlund -93 IF Göta   73,34
Tim Söderqvist -95 Hälle IF 61,89 66,54
Ivar Moisander -00 Spårvägens FK   61,00
Hampus Wallin -02 Hovslätts IK   53,45 4
Män Spjut - 800 gr
Namn Klubb SB PB
Kim Amb -90 K Bålsta IK 82,96 86,03
Sebastian Thörngren -93 IFK Växjö 68,34 74,98
Jonathan Harley -93 Ullevi FK 72,48 73,44
Theodor Thor -93 Eskilstuna FII 60,32 72,46
Arthur Petersen -99 Sparta, DEN 72,36 72,36
Esa Hiltunen -96 Utby IK 66,23 68,11
Carl Widenholm -00 Hellas FK   67,65
Sebastian Ruthström -97 Spårvägens FK 60,39 67,46
Theodor Ahlström -98 IFK Växjö   66,26
Vitus Lei Hansgaard -01 Sparta, DEN 63,10 63,10
Rasmus Elfgaard -94 Athletic 24 Seven SK 58,87 62,75 11
Kvinnor Kula - 4,0 kg Grupp A
Namn Klubb SB PB
Fanny Roos -95 Athletic 24 Seven SK 18,77 19,06
Frida Åkerström -90 Hässelby SK 17,12 17,12
Maria Nilsson -95 IK Orient   15,47
Caisa-Marie Lindfors -00 Upsala IF 15,46 15,46
Hannah Hilding -02 Spårvägens FK 12,01 12,59 5
Kvinnor Diskus - 1,0 kg Grupp A
Namn Klubb SB PB
Vanessa Kamga -98 Upsala IF 60,01 60,01
Emma Ljungberg -94 Spårvägens FK 56,10 56,10
Mathilda Eriksson -98 Malmö AI 52,62 52,62
Caisa-Marie Lindfors -00 Upsala IF 51,58 55,98
Daniella Persson -00 Spårvägens FK 50,97 50,97
Ellen Pettersson -97 Upsala IF 49,79 51,55
Ella Andersson -00 Eslövs AI 46,53 50,17
Erica Larsson -90 IF Göta 46,33 50,07
Molly Broback -01 Sävedalens AIK 44,20 44,20
Elin Rubin -95 Hovslätts IK   43,13
Johanna Emanuelsson -03 Villstads GIF 42,42 42,42
Hannah Hilding -02 Spårvägens FK 37,05 40,36 12
Kvinnor Slägga - 4,0 kg Grupp A
Namn Klubb SB PB
Ida Storm -91 Malmö AI 70,46 71,52
Tracey Andersson -84 Ullevi FK 66,77  70,99
Eleni Larsson -93 Spårvägens FK 64,07 68,74
Sara Forssell -00 Motala AIF 60,26 60,26
Rebecka Hallerth -96 Spårvägens FK 59,59 60,72
Hillevi Carlsson -02 Hässelby SK 57,98 57,98
Kristina Andersson -91 Råby-Rekarne FI 57,57 59,48
Josefin Berg -85 IF Göta 55,44 67,18
Linnea Jönsson -95 Upsala IF 54,25 63,16
Josefine Lundström -98 IF Raseborg 49,98  
Caroline Wallin -94 Spårvägens FK 45,81 48,74 11
Kvinnor Spjut - 600 gr
Namn Klubb SB PB
Asdis Hjalmsdottir -85 ISL, Spårvägens FK 61,24 63,43
Matilda Elfgaard -92 Athletic 24Seven SK   52,60
Amanda Nilsson -99 Örgyte IS   39,83
Stina Jacobsson -00 Örgyte IS   39,01
Eunice Karlsson -98 Eskilstuna FI   xx 5
61 st anmälda


Nyhetsarkiv
Resultat VSM2019-08-12 21:36