SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Bottnaryds Idrottsförening
Est. 1929
Friidrott
PM, tidsprogram och startlistor
2020-06-25 07:57

PM Bottnarydskastet

 

Tidsprogram

Lördag 27/6

1300 Kula Män & Kvinnor

 

1430 Diskus Kvinnor

 

1600 Diskus Män

 

Söndag 28/6

 

1230 Spjut Kvinnor

 

1330 Slägga Män

 

1500 Spjut Män

 

1630 Slägga Kvinnor


Män Kula - 7,26 kg
Namn Klubb SB PB
Wictor Petersson -98 Malmö AI 20,94 20,94
Viktor Gardenkrans -95 Athletic 24 Seven SK 19,18 19,18
John Kelly -96 IRL 18,43 18,50
Arvid Mägi-Theorin -01 IF Kville 16,51 16,51
Sebastian Löschner -00 Spårvägens FK   16,04 5
Män Diskus 2,0 kg Grupp A
Namn Klubb SB PB
Daniel Ståhl -92 Spårvägens FK 70,25 71,86
Simon Pettersson -94 Hässelby SK 67,10 67,10
Svenn Martin Skagestad -95 Norna-Salhus IK, NOR 63,35 65,20
Axel Härstedt -87 Malmö AI 60,49 66,03
Jacob Gardenkrans -97 Athletic 24 Seven SK 59,92 63,63
Gustav Liberg -95 Ullevi FK 59,58 59,58
Theodor Walther -94 Ullevi FK 52,59 52,59
Sebastian Löschner -00 Spårvägens FK   47,79 8
Män Slägga - 7,26 kg
Namn Klubb SB PB
Oscar Vestlund -93 IF Göta   73,34
Tim Söderqvist -95 Hälle IF 61,89 66,54
Ivar Moisander -00 Spårvägens FK   61,00
Hampus Wallin -02 Hovslätts IK   53,45 4
Män Spjut - 800 gr
Namn Klubb SB PB
Kim Amb -90 K Bålsta IK 82,96 86,03
Sebastian Thörngren -93 IFK Växjö 68,34 74,98
Jonathan Harley -93 Ullevi FK 72,48 73,44
Theodor Thor -93 Eskilstuna FII 60,32 72,46
Arthur Petersen -99 Sparta, DEN 72,36 72,36
Esa Hiltunen -96 Utby IK 66,23 68,11
Carl Widenholm -00 Hellas FK   67,65
Sebastian Ruthström -97 Spårvägens FK 60,39 67,46
Theodor Ahlström -98 IFK Växjö   66,26
Vitus Lei Hansgaard -01 Sparta, DEN 63,10 63,10
Rasmus Elfgaard -94 Athletic 24 Seven SK 58,87 62,75 11
Kvinnor Kula - 4,0 kg Grupp A
Namn Klubb SB PB
Fanny Roos -95 Athletic 24 Seven SK 18,77 19,06
Frida Åkerström -90 Hässelby SK 17,12 17,12
Maria Nilsson -95 IK Orient   15,47
Caisa-Marie Lindfors -00 Upsala IF 15,46 15,46
Hannah Hilding -02 Spårvägens FK 12,01 12,59 5
Kvinnor Diskus - 1,0 kg Grupp A
Namn Klubb SB PB
Vanessa Kamga -98 Upsala IF 60,01 60,01
Emma Ljungberg -94 Spårvägens FK 56,10 56,10
Mathilda Eriksson -98 Malmö AI 52,62 52,62
Caisa-Marie Lindfors -00 Upsala IF 51,58 55,98
Daniella Persson -00 Spårvägens FK 50,97 50,97
Ellen Pettersson -97 Upsala IF 49,79 51,55
Ella Andersson -00 Eslövs AI 46,53 50,17
Erica Larsson -90 IF Göta 46,33 50,07
Molly Broback -01 Sävedalens AIK 44,20 44,20
Elin Rubin -95 Hovslätts IK   43,13
Johanna Emanuelsson -03 Villstads GIF 42,42 42,42
Hannah Hilding -02 Spårvägens FK 37,05 40,36 12
Kvinnor Slägga - 4,0 kg Grupp A
Namn Klubb SB PB
Ida Storm -91 Malmö AI 70,46 71,52
Tracey Andersson -84 Ullevi FK 66,77  70,99
Eleni Larsson -93 Spårvägens FK 64,07 68,74
Sara Forssell -00 Motala AIF 60,26 60,26
Rebecka Hallerth -96 Spårvägens FK 59,59 60,72
Hillevi Carlsson -02 Hässelby SK 57,98 57,98
Kristina Andersson -91 Råby-Rekarne FI 57,57 59,48
Josefin Berg -85 IF Göta 55,44 67,18
Linnea Jönsson -95 Upsala IF 54,25 63,16
Josefine Lundström -98 IF Raseborg 49,98  
Caroline Wallin -94 Spårvägens FK 45,81 48,74 11
Kvinnor Spjut - 600 gr
Namn Klubb SB PB
Asdis Hjalmsdottir -85 ISL, Spårvägens FK 61,24 63,43
Matilda Elfgaard -92 Athletic 24Seven SK   52,60
Amanda Nilsson -99 Örgyte IS   39,83
Stina Jacobsson -00 Örgyte IS   39,01
Eunice Karlsson -98 Eskilstuna FI   xx 5
61 st anmälda


Nyhetsarkiv
Resultat VSM2019-08-12 21:36